Pracownia ceramiki „Trzykropka” powstała w 2010 na skutek cudownych zbiegów okoliczności, wspólnych chęci, przeogromnej pasji tworzenia i jeszcze większej trudnej do zdefiniowania miłości do ceramiki.

Wiele się od tego czasu zmieniło, chociażby skład rezydujących w pracowni ceramików; nie zmieniło się jedno: ciągle pracujemy w glinie, z gliną, dla gliny

Zapraszam!
Kinga Chomać-Piechota

Lekcje ceramiki w pracowni:

Grupy zorganizowane dzieci przedszkolnych i szkolnych zapraszamy na lekcje ceramiki: „Jak powstaje kubek?” oraz „Stettiner Ware – biała ceramika szczecińska – co to takiego?”
W programie zajęć: prezentacja technologii wytwarzania ceramiki (co to jest glina, próbki skał, masa lejna, szkliwo, biskwit), lepienie w glinie. Czas trwania ok. 1,5h . Zapewniamy wszelkie materiały, prace wykonane przez uczestników zostają wypalone w piecu ceramicznym. Lekcje ceramiki możemy przeprowadzić również u Państwa w placówce szkolnej, także w plenerze.

Pikniki ceramiczne:

Pikniki ceramiczne mogą być samodzielną imprezą lub atrakcją towarzyszącą innym wydarzeniom. Przyjeżdżamy do Państwa ze wszystkimi materiałami plastycznymi: gliną, narzędziami, biskwitami (wg uzgodnień) oraz kołem garncarskim. Całe rodziny świetnie bawią się spędzając wspólnie czas czy to przy lepieniu, czy malowaniu, czy próbując swoich sił przy toczeniu na kole garncarskim. Istnieje również możliwość budowy pieca plenerowego i przeprowadzenia wypału widowiskową techniką raku.

Urodziny z gliną:

Organizujemy przyjęcia urodzinowe, podczas których uczestnicy spędzają twórczo i niezapomnianie czas.
Zajęcia trwają ok. dwóch godzin i program obejmuje:
– pokazową lekcję ceramiki „Jak powstaje kubek?”,
– lepienie w glinie pod kierunkiem instruktora
– przerwę na poczęstunek.
– lepienie w glinie (projekty własne)
Zapewniamy miejsce na zorganizowanie poczęstunku.
Koszt imprezy:
320,00 zł brutto – do 15 osób,powyżej 15 osób dodatkowo 12,00 zł/os.
Cena zawiera: materiały, glinę, wypał prac w piecu ceramicznym, drobne upominki dla uczestników, ciepłe napoje dla opiekunów, zaproszenia

Urodziny odbywają się w soboty.

Warsztaty ceramiczne dla dzieci:

Glina jako materiał czysty ekologicznie i prosty w obróbce posiada ogromne walory edukacyjne. Praca z tym surowcem rozwija zdolności manualne dziecka, uczy świadomego uczestnictwa w procesie twórczym, daje ogromne poczucie stwarzania. Dzieci nadpobudliwe z czasem wyciszają się, uczą koncentracji i starają się doprowadzić do ukończenia rozpoczętą pracę; dzieci nieśmiałe nabierają pewności siebie. Zajęcia mają również na celu uwrażliwienie dzieci na piękno i estetykę oraz zapoznanie w ogólnym zarysie z technologią wytwarzania ceramiki.

Warsztaty ceramiczne dla dzieci w wieku 7-13 lat.

Warsztaty odbywają się tylko po zebraniu grupy chętnych osób.

Galeria prac i ceramika „Stettiner Ware”

W pracowni możecie Państwo stać się właścicielami unikatowej, autorskiej ceramiki wielu twórców zrzeszonych w stowarzyszeniu Glino-Kolektyw. Piękne patery, misy, dzbany, kubeczki, zestawy do herbaty i inne,  wykonane w różnych technikach, z pasją i niezwykłą starannością stanowią niebagatelny pomysł na prezent z okazji i bez okazji.
W galerii dostępne są w sprzedaży również certyfikowane (certyfikat nr 02/2012) wyroby rzemieślnicze, nawiązujące do dawnej tradycji garncarskiej regionu : „Stettiner Ware – towary szczecińskie”.